774 454 067

Po - Pá 9 - 16 h

info@t-vanocniosvetleni.cz

Kategorie

Proč nakoupit u nás

1. Vše skladem
2. Profesionální klientský servis
3. Garance doručení do dvou dnů
4. Kvalitní zboží za příjemné ceny
5. Info o průběhu objednávky

Vánoční světýlka na stromeček

Vánoční světýlka na stromeček

Jak vybrat světýlka na stromeček

Magicky svítící stromeček je hlavním symbolem Vánoc, vnáší do našeho domova slavnostní atmosféru a příjemně rozsvítí temné večery. Hodně však záleží na tom, jaká světýlka na stromeček vyberete.

Prvním krokem je zvolit typ. Líbí se vám víc studené světlo nebo teplá záře? Toužíte po jednobarevném řetězu, nebo zastáváte názor, že ke stromečku patří barevná světýlka? Výběr je jen na vás a doporučujeme rozhodovat se podle ozdob, které plánujete na stromeček věšet. Budou k nim lépe vypadat žluté žárovičky či barevná duha?

Kupujte LED varianty

Když už jsme u žároviček, měli bychom zmínit LED světla. Doba pokročila a místo řetězů z pytlíku od mouky a svíček se na stromeček používají řetězy s LED světýlky. LED (světlo emitující diody) mají barvu podle chemického složení polovodiče. Pracují s malými hodnotami proudu a napětí, mají desetkrát vyšší účinnost než klasické žárovky. Proto se dnes ve většině specializovaných obchodů prodávají právě ty. Také se méně opotřebovávají, takže jim nevadí častá zapínání a vypínání, a neobsahují jedovatou rtuť.

Jak dlouhý řetěz potřebujete

Vybíráte-li LED řetěz na stromeček, máte štěstí. Nemusíte se zajímat o to, jestli je vhodný i do venkovních podmínek. Kupte si cokoliv, pokud bude řetěz určený ven, doma se mu nic nestane. Co by vás ale zajímat mělo, je délka. Venkovní řetězy, hadice nebo kabely bývají často dlouhé i dvacet metrů a to je na stromeček opravdu zbytečně moc.

Na stromeček vám určitě bude stačit pět metrů. Někdy se uvádí, že na každého půl metru výšky stromečku byste si měli nachystat 150 světýlek. Je to ale dost relativní podle velikosti – vyšší stromy obvykle bývají širší.

Správné rozvěšení řetězů na stromeček je rovněž docela věda. Nejjednodušší je omotat je pouze kolem dokola, ale správně byste je neměli dávat pouze na konce větviček. Stromek by měl být osvětlený i zevnitř. Máte-li nakoupených víc typů řetězů, dovnitř dejte ty jasněji svítící.

Každopádně se toho nebojte, protože ať už vyberte jakákoliv světýlka a rozmístíte je na stromečku jakkoliv, nikdy to nebude horší než stromeček bez světýlek. Doporučujeme i unikátní svítící rampouchy.